Otelinizi bulunduğunuz yerden yönetmeye varmısınız?

 

Bu isteğiniz artık hayal değil. Eğer internet erişiminiz var ise nerde olursanız olun otelinizi kontrol edebilir, rezervasyon yapabilir, raporlarınızı alabilir ve yetkiniz dahilinde her türlü işlemi yapabilirsiniz.Bütün bunlar için sadece AtoZ kullanmanız yeterli.

 

 

 GENEL ÖZELLİKLER

ÇOK KATMANLI MİMARİ

AtoZ’da kullanılan dağınık mimari sayesinde veri işleme, İiş tanımları, kullanıcı arayüzleri optimize edilmiş ve ağ üzerindeki trafik en alt düzeye indirilmiştir

WINDOWS UYUMLU

AtoZ’da tüm ara yüzler windows standatrları gözönüne alınarak hazırlanmıştır.Kullanıcılar ofis programlarının kullanım kolaylıklarını ve tecrübelerini  AtoZ kullanırken rahatlıkla kullanabilirler.


İLİŞKİSEL VERİ TABANI

AtoZ’da, MS SQL Server ilişkisel veri tabanı desteği ile veritabanı gereksinimi yüksek işletmelerin güvenilirlik, perfonmans ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçları karşılanır.Böylece veritabanı avantajlarından yararlanarak “ad-hoc” sorgulamalar oluşturulabilir.


TÜMLEŞİK YAPI

AtoZ’da veriler sisteme birkez girildikten sonra, bu bilgilere ihtiyaç duyan her kullanıcının verilere ulaşması sağlanır.


ÇOK DİLLİ

AtoZ’da kullanıcılar kendi çalışma dilini kendi seçebilir. Yani bir kullanıcı İngilizce Menüde çalışırken bir başkası Türkçe, bir başkası Almanca yada Rusça çalışabilir.


LOG” DOSYASI İLE KULLANICI İZLEME

AtoZ’da bir kaydın ne zan ve kim tarafından eklendiği, silindiği veya değiştirildiği bilgisi “Log” dosyasına kaydedilir.“Log” raporları kullanıcıların tüm yaptığı
işlemleri kullanıcı, işlem, tarih vs gibi kriterlere göre gösterir ve sorunların kaynağına dek izlenebilmesini sağlar.

XML UYUMU

AtoZ’da, uluslararası bir veri iletişim standardı olan “XML” aracılığı ile her ortamdan bilgi alışverişi yapmak mümkündür.

 RAPORLAR VE FORMLAR

AtoZ’da, her bölümde gerçekleşen işlemlerin çok değişik şekilde ve amaçta raporlanabileceği “standart raporlar” yer almaktadır. AtoZ’da, rapor tasarım aracı ile ilave bir program yazmadan hem görsel hemde içerik bakımından kullanıcılara özgü rapor tasarımları yapılabilir ve diğer kullanıcıların kullanımına sunulabilir.AtoZ’da rapor çıktısı ekran, yazıcı, excel, HTML, text vb. Şekillerde alınabilir.

 YÜKSEK SİSTEM GÜVENLİĞİ

AtoZ’da Bilgi güvenliği çok seviyeli kullanıcı erişim kontrolü ile garantileniyor. Sistem yöneticisi, her kullanıcının menülere erişim haklarını tanımlayabilir.

 

 

 

 

 
REZERVASYON LİSTESİ

Rezervasyon listesi ekranında yalnızca şu anki misafirlerinizi değil aynı zamanda gitmiş ve gelecek olanları da İster toplu olarak isterseniz ayrı ayrı görebilir, inceleyebilirsiniz. Yetkileriniz dahilinde bir tuşla “check in” yapabilir ya da “check in” i geri alabilirsiniz. Rezervasyon konfirmelerinizi dilerseniz bir tuşla ilgili şahıs ya da firmanın mail adresine yollayabilirsiniz.

REZERVASYON GRUPLAMA

“İleri Düzey Gruplama Teknolojisi” sayesinde ekrandaki tüm alanlara göre gruplama ve alt gruplama
yapabilir, dilediğiniz zaman bu gruplamayı değiştirebilirsiniz. Akıllı arama motoru hangi alanın üzerindeyseniz arayacağınız bilgiyi öncelikle üzerinde bulunduğunuz alanda arar,ayrıca arayacağınız bilginin tümünü yazmanıza gerek kalmadan minimum giriş yaparak aradığınız bigiye ulaşmanızı sağlar.

.

     

 

REZERVASYON FORMU

Müşteri Odaklı Turizm anlayışına paralel olarak geliştirilen rezervasyon ekranı, size hayal edilebilecek tüm
kombinasyonlarda rezervasyon girme olanağı sunar.

Misafirin önceden belirttiğiniz tüm özellik ve talepleri rezervasyon  Sırasında görüntülendiği gibi bunlara uygun odalar da yine sistem tarafından öneri olarak sunulmaktadır.

 

 

GROUP LIST

Kongre, seminer ve özel gruplar için geliştirilen “Grup Rezervasyon Giriş” ekranı özellikle misafir isim takibi
ve ‘hangi gün kim kiminle kaldı gibi’ sorulara son vererek disiplinli ve doğru bir şekilde grup isim listesi oluşturmanızı, gruba ait ilk odanın girişinden gruba ait son odanın çıkışına değin geçen sürede grupla ilgili tüm bilgilere kesin ve doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Ayrıca “Gelişmiş Oda Atama Sistemi” sayesinde grup için ayırdığınız kattan ya da belirlediğiniz kriterlere uyan odalardan otomatik olarak oda ataması yapabilirsiniz.

 

 

 

     

 

RACK (GENEL)

Elektronik oda tablosu, ekran üzerindeki tüm filtrelere duyarlı olarak istediğiniz bilgiye en kısa sürede
ulaşmanızı sağlar. “Room change” ya da “extension” bir mouse hareketiyle yapılabilmekte ancak güvenlik açısından kullanıcı onayı alınmaktadır. Check out ekranına bir tuşla geçilmekte ve misafirin gerek extra gerekse oda Harcamaları ödeme biçimine uygun olarak birarada ya da ayrı ayrı görüntülenmektedir.Rack ekranında yalnızca içerideki miasfirleri değil aynı zamanda gelecek olan misafirleri de görebilir, hatta üzerlerinde işlem yapabilirsiniz.

 

 

 

GÜNLÜK RACK

“Manuel Rack Simülasyonu” sayesinde olabildiğince çok odayı tek ekran üzerinde ve dilediğiniz konumda görüntüleyebilir, belirlediğiniz kriterlere göre renklendirebilir ve odalar üzerinde işlem yapabilirsiniz. Bu teknoloji özellikle deskte görevli personelin odaları görsel olarak da algılamasını sağlamakta ve uygun oda bulma konusunda karar verme süresini kısaltmaktadır.

 

 

 

     

 

ODA UYGUNLUK

Akıllı Forecast Sistemi sayesinde belirttiğiniz tarih ya da tarih aralığındaki tüm oda tipleriyle
ilgili detaylı doluluk grafiklerini alabilir, dilerseniz toplu değerleri de görebilirsiniz.
Ekrandan çıkmaya gerek kalmaksızın, oluşabilecek yeni değerleri bir tuşla ekrana getirebilirsiniz.

 

 

 

TOPLU BLOKAJ

“Gelişmiş Oda Atama Sistemi” sayesinde gelecek misafirlere, ayırdığınız kattan ya da belirlediğiniz kriterlere uyan odalardan otomatik olarak oda ataması yapabilirsiniz. Sistem bu durumda odaların durumlarını rezervasyon
kriterleriyle karşılaştırarak en uygun odaları otomatik olarak ilgili rezervasyonlara atar, aynı ekran üzerinde bir tuşla bu odaları check in e alabilirsiniz.

 

 

       

 

HARCAMA GİRİŞİ

“Gelişmiş Faturalama Sistemi” harcamaları dilediğiniz biçimde gruplandırabilmenizi ve misafirin talebi
doğrultusunda fatura çıkarmanızı sağlar.
“Çoklu Folio Sistemi” sayesinde bir odaya birden fazla folio açabilir ve ister birlikte ister ayrı ayrı takip edebilirsiniz.“Harcama Yönlendirme Sistemi” sayesinde bir odaya ait oluşacak harcamaları başka bir odada takip edebilir, hangi odadan geldiğini gözleyebilir, geçmişe dönük hareketleri inceleyebilirsiniz. “Harcama Yönlendirme Sistemi” odaların anlık durumlarını sürekli kontrol ederek yönlendirmeye uygun olmayan bir durum oluştuğunda kullanıcıyı uyarır ve harcamayı yapan folio ya otomatik olarak aktarır.Folioları yabancı para biriminden de kapatabilir farklı ödeme biçimlerini aynı folio üzerinde kullanabilirsiniz.

 

 

RATE

Müşteri Odaklı Turizm anlayışının bir yansıması olarak geliştirilen “Anlaşma Fiyatları Giriş Ekranı” standart fiyatlarınızı oluşturmanızda sağladığı esneklik kadar sezonda oluşabilecek satış

politikalarındaki ani değişikliklere anında ve doğru biçimdemüdahale etmenizi sağlar

 

 

     

 

RAPORLAR

Rapor ve istatistiklerin sizin için ne kadar önemli olduğunun bilinciyle geliştirilen “Rapor Üreteci” gerek barındırdığı rapor liste ve istatistiklerle ve gerekse genişlemeye açık yapısıyla karar vermenizde en büyük
yardımcınız olacak, şaşmaz bir kesinlik ve doğrulukla pratik içerisinde oluşabilecek ataklara hızla müdahale
etmenizi sağlayacaktır.

 

MUHASEBE

Logo Gold ürünü ile tam entegrasyon yapılmıştır.
Yandaki şemada entegrasyon noktaları belirtilmiştir.
Bununla beraber Veri iletişimi ağlayan her muhasebe programı ile entegrasyon sağlanabilmektedir.